Parafia Ustrzyki Górne

Połonina Caryńska


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player ModuleStart
Parafia Ustrzyki Górne
Drukuj

Więcej…

 

 

Wyprawa po uśmiech

 

Joanna Pełdiak

Przedostatnią niedzielę wakacji, 45 dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Lutowiskach wraz z opiekunami, rodzicami i nauczycielami spędziła na przemyskim rynku, gdzie odbywał się Ogólnopolski Finał Akcji „Tornister pełen Uśmiechów”. Nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia jest pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży z całej Polski w skompletowaniu szkolnej wyprawki, na którą składają się m.in.,: zeszyty, blok, długopisy, flamastry, przybory szkolne i plecak.

Więcej…
 
Drukuj

Ogłoszenia – 21 Niedziela Zwykła, A – 24.08.2014 r.


1. Msze św. w niedzielę w okresie wakacji:

 

  • Ustrzyki Górne - 7.30, 10.00 i 19.00, a w sobotę wieczorem Msza św. wigilii Dnia Pańskiego o 19.00. W niedzielę o 7.15 nabożeństwo (w dni powszednie Msze św. o 7.00 i 19.00)
  • Pszczeliny – 8.30 i 12.15 (W Urocz. NMP Częstochowskiej o 17.00)
  • Muczne – 11.00
  • Tarnawa N. – 9.45

 

2. We wtorek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w Ustrzykach o 7.00 i 19.00, (w Pszczelinach – 17.00). Odpust w Lipiu o 17.00.

3. Młodzież z RAM-u jak co tydzień zaprasza wszystkich chętnych do kościoła w czwartek po Mszy św. wieczornej około godz. 20 na „Wieczór chwały”. Jest wspólna modlitwa uwielbienia Pana Boga, jest to także okazja, by doświadczyć takiej szczególnej bliskości Pana Boga na modlitwie.

4. W sobotę, w ostatnią sobotę miesiąca sierpnia będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo nowennowe ku czci św. Jana Pawła i Matki Bożej z Dzieciątkiem. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o 18.30, następnie intencje i modlitwy do św. Jana Pawła i ok.19.10 Msza św. Zapraszamy.

Więcej…
 
Drukuj

 

Więcej…

 
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

Dni Rodziny w Gminie Lutowiska

Joanna Pełdiak


W ostatnią niedzielę lipca odbyły się na terenie naszej gminy Dni Rodziny. Jest to cykliczne wydarzenie, którego zamysłem jest podkreślenie i docenienie roli rodziny w kształtowaniu świadomości oraz obrazu wartości młodego człowieka, który w tej rodzinie dojrzewa i  wzrasta. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przez księdza proboszcza Marka Typrowicza, po której nastąpiło błogosławieństwo rodzin.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

Odpust i Nowenna w Ustrzykach Górnych

 

W sobotę, 26 lipca przeżywaliśmy w naszym kościele parafialnym uroczystość odpustową ku czci św. Anny.  Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Zenon Bieszczad, proboszcz z Dwernika. Przed Eucharystią ks. Proboszcz odprawił nabożeństwo nowennowe do św. Jana Pawła przy relikwiach jego krwi.

 

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

 

Anna Warzecha

Kilka lipcowych dni było dla grupy młodych ludzi dość intensywnym czasem spotkania z Panem Bogiem i dzielenia się Nim z innymi na bieszczadzkich szlakach, ulicach i plażach. Jak co roku osoby z Szkoły Nowej Ewangelizacji w akcji Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów prowadziły różne działania ewangelizacyjne: żywe pomniki, pantomimy, rozmowy ewangelizacyjne czy śpiew na ulicach. SNE zawitało również i do Ustrzyk Górnych, gdzie w czwartek (17.07) zgromadzili się wraz z innymi wspólnotami na Eucharystii pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika. Po Mszy św. odbył się Wieczór Chwały, który przeprowadziła wspólnota Ruchu Apostolstwa Młodzieży, a który był czasem uwielbienia i dziękczynienia Bogu za to, że prowadził bezpiecznie ewangelizatorów oraz za napotkanych prze nich ludzi.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Free joomla themes, forum web hosting.

Statystyka

Odsłon : 51920

Strona Archidiecezji Przemyskiej

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości