Parafia Ustrzyki Górne
Start
Parafia Ustrzyki Górne
Drukuj

 

Więcej…

 

 

Trójca Święta wzorem rodziny

 

W ostatnią sobotę miesiąca maja (30.05.2015 r.), w wigilię uroczystości Trójcy Świętej,  zebraliśmy w naszym kościele parafialnym, aby uczcić Matkę Bożą i św. Jana Pawła II. W Nabożeństwie uczestniczyli parafianie, turyści, członkowie Akcji Katolickiej, młodzież przygotowująca się do bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami oraz grupa młodzieży z Odrzykonia wraz z ich wikariuszem. Modlitwom przewodniczył i Słowo Boże wygłosił dziekan, ks. Marek Typrowicz. W to modlitewne spotkanie wpisany został także obrzęd wręczenia krzyży młodzieży klasy trzeciej gimnazjum, mającej przystąpić za kilkanaście dni do bierzmowania.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

Wcielenie nowych kanoników do kapituły brzozowskiej

 

W Wielki Czwartek ks. abp Józef Michalik mianował naszego proboszcza ks. Marka Typrowicza kanonikiem honorowym brzozowskiej kapituły. Uroczyste wcielenie do grona kapituły miało miejsce w Brzozowie w niedzielę 31.05.2015 r. Gratulujemy wyróżnienia!

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

 

 

 

 

 

I Komunia Święta

 

W niedzielę 17 maja 2015 r. czworo dzieci z naszej parafii przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej. Uroczystość ta obyła się w kościele parafialnym w Lutowiskach. Cieszymy się z tego ważnego etapu na drodze rozwoju życia duchowego tych dzieci i ich rodzin. Życzymy im błogosławionych owoców wypływających z tego sakramentu.

Więcej…
 
Drukuj

Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej (31.05.2015 r.)

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Świętej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych. Dziękuję tym wszystkim – a zwłaszcza dzieciom -  którzy gorliwie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Niech Matka Najświętsza czuwa nad wiernymi, którzy Jej zaufali. Od jutra zaczynają się nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W Ustrzykach Górnych o 19:00.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, czyli Boże Ciało. Msze św. i procesje w Ustrzykach G. – 8.00, w Pszczelinach – 10.00, w Tarnawie – 12.15. Msza św. w Ustrzykach Górnych wieczorem o 19.00. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami. Mężczyzn proszę, by przygotowali baldachim. Proszę udekorować okna w swoich domów.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

 

 

 

 

 

św. Jan Paweł II - Dobry Pasterz

Joanna Pełdiak

«Zmartwychwstał Dobry Pasterz, który oddał życie za swoje owce (...) Alleluja»

Sobotni wieczór 25 kwietnia 2015 r.,  zgromadził w kościele parafialnym wiernych czcicieli Matki Bożej i św. Jana Pawła oraz gości i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Nowenna wypadła w wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, stąd też nasze modlitwy i rozważania koncentrowały się wokół powołanych i nowych powołań. Nie zabrakło także życzeń i modlitw za solenizanta tego dnia – ks. Marka Typrowicza. Ksiądz Marek w wygłoszonej homilii, przedstawił wzory osobowościowe wybitnych pasterzy Kościoła, na czele których postawił Pasterza Wszechczasów  Św. Jana Pawła II.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Free joomla themes, forum web hosting.

Połonina Caryńska


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyka

Odsłon : 102605

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości