Parafia Ustrzyki Górne
Start
Parafia Ustrzyki Górne
Drukuj

Ogłoszenia – 22. Niedziela Zwykła, B – 30.08.2015 r.


1. Tydzień temu nasza parafia pożegnała wikariusza – ks. Mariusza Niemca. Dzisiaj witamy nowego ks. wikariusza Janusza Zagóla, który pochodzi z Baligrodu, a ostatnio pracował w Lesku. Serdecznie witamy i życzymy mu dużo błogosławieństwa Bożego i zadowolenia w posłudze duszpasterskiej w naszej małej i rozległej parafii.


2. We wtorek, 1- go września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Lutowiskach o godz. 8.00. Uczniowie klas pierwszych proszeni są o przyniesienie plecaków i przyborów szkolnych do poświęcenia. Przypominamy, że dzieci i młodzież powinna z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi św. Można się wyspowiadać dzisiaj lub w pierwszy piątek miesiąca. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie tego obowiązku.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

 

 

 

 

Dni Rodziny w Stuposianach

 

W pierwszą niedzielę sierpnia 2015 r. odbyły się na terenie naszej gminy Dni Rodziny. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Pszczelinach, celebrowaną przez księdza dziekana Marka Typrowicza. Po niej mieszkańcy gminy  i turyści mogli obejrzeć mecze piłki nożnej oraz skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

Przyjaciel Młodych

 

Joanna Pełdiak

Dnia 25 lipca w przeddzień uroczystości odpustowych ku czci św. Anny, w kościele parafialnym w Ustrzykach Górnych odbyła się nowenna do św. Jana Pawła II. Mszy świętej przewodniczył ks. Marek Typrowicz a kazanie wygłosił moderator prowadzący rekolekcje RAM-u ks. Robert Ryba. Oprawę liturgiczną oraz śpiew zapewniła młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży, która jak co roku w Domu Rekolekcyjnym, przeżywała swoje wakacyjne rekolekcje.

Wakacje, to szczególny czas w Bieszczadach. Wtedy to, ten dziewiczy jeszcze zakątek Polski, rozkwita na nowo. Turyści, młodzież, pasjonaci gór, przemierzający górskie szlaki, wnoszą wraz ze sobą chęć życia, zapał i radość, które, jeszcze kilka tygodni po ich wyjeździe, tętnią na nizinach swoim własnym życiem, zanim zapadną w marazm jesiennej zadumy.

Więcej…
 
Drukuj

Więcej…

 

 

 

 

 

 

 

Św. Anno - módl się za nami!

 

Niedziela (26.07.2015 r.) była dniem radości w naszej parafii z powodu odpustu ku czci św. Anny. Sumie odpustowej w kościele w Ustrzykach Górnych przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jarosław Ropel, proboszcz parafii p.w. św. Walentego w Gdańsku Matarni. Oprawą muzyczną zajęła się młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży przeżywająca swoje rekolekcje.

Więcej…
 
Drukuj

 

Więcej…

 

 

Wakacyjne wspomnienia

 

Gabriela Rudziak

 

W dniach od 12 do 19 lipca 2015 r. w Zboiskach k. Sanoka odbył się turnus rekolekcyjno - integracyjny. Z naszej parafii Ustrzyki Górne uczestniczyło w nim pięciu ministrantów: Eryk Rudziak, Paweł Rudziak , Marta Misiuda , Gabriela Rudziak oraz Julita Rudziak. Przez cały tydzień młodzież i dzieci od 9 do 16 lat wraz z animatorami miło spędzała czas: zwiedzali , śpiewali , odpoczywali, a przede wszystkim modlili się. Wszyscy po turnusie wrócili zadowoleni do domu. Dzięki takim rekolekcjom można się wiele nauczyć , poznać wielu ciekawych ludzi i wynieść dużo dobrego .

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Free joomla themes, forum web hosting.

Połonina Caryńska


time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Statystyka

Odsłon : 103180

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości